loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

Araba Anahtarı Kaybolursa Ne Olur?

blog_img

Araç sürücülerinin en çok dikkat ettiği konuların başında araba anahtarı gelmektedir. Araba anahtarlarının kaybolması ya da kaybedilmesi, ciddi sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Arabalarınızın anahtarları kaybolduğu zaman ne yapacağınızı biliyor musunuz? Sizlere araba anahtarı konusunda izlemeniz gereken tüm yolları açıklayacağız. Her şeyden önce aracınızın yedek anahtarlarını, elinizin altına olacak bir yerde tutmanız her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Dalgın olabilir ya da kendinizi o gün çok iyi hissetmeyebilirsiniz. Bu da araba anahtarınızın kaybolmasına, ya da araç içerisinde unutulmasına sebep olabilir. Bu durumda yapabileceklerinizden bazılarını içeriğimizde açıklıyoruz.

Arabaların anahtarlarının kaybolması, gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Eşyalarınızı kaybetmeniz ya da bir yerde araba anahtarlarınızı unutmak olabilecek durumlardır. bu durumlara karşı bir takım önlemler almak, sizleri bu kaybolmalara karşı koruyacaktır.

Araba Anahtarı Kaybolunca Nereye Başvurabilirim?

Araba anahtarı kaybolunca sürücülerin ilk başvurduğu yerlerin başında oto tamirciler gelmektedir. Oto tamirciler, kaybolan ya da bozulan anahtarlarla ilgili bir takım çözümler üretebilmektedir. Eğer yakınınızda bir oto tamircisi varsa, hemen destek alabilirsiniz.

Anahtarlarınızı çeşitli yerlerde unutabilir, kaybolmasına sebep olabilirsiniz. Ancak bu günümüzde pek çok kişinin başına gelebilmektedir. Bu durumda sakin olmalı ve soğukkanlı bir şekilde düşünmeniz gerekmektedir. Her şeyden önce bu tür bir olay başınıza gelmeden önce hemen anahtarınızın yedeğini yaptırarak konuya karşı gerekli önlemi alabilirsiniz.

Alışkanlık Haline Getirebilirsiniz

Araba anahtarı kaybolmaması için alacağınız önlemlerden bir tanesi de her arabaya binerken ve inerken bir takım yeni alışkanlıklar geliştirmenizdir. Genellikle arabadan inerken anahtarlar unutulmaktadır. Bu durumda arabadan inerken, cüzdan, telefon ve anahtar gibi bir üçleme yaparak, bu 3 eşyanızı almadan arabadan inmeyin. Bu şekilde alışkanlık haline getirdiğinizde daha siz fark etmeden arabanın anahtarını elinize almış olacaksınız. Sürücülerin genellikle tercih ettiği yöntemlerden biri bu şekildedir.

Kasko ile Araba Anahtarı Garanti Altına Alınabilir Mi?

Kasko ile araba anahtarı güvence altına alınabilir mi sorusu da çok fazla sorulmaktadır. Size sevineceğiniz bir haberi verebiliriz. Eğer aracınızda kasko varsa, araba anahtarınızı da garanti altına alabilirsiniz. Ancak bunun için tercih ettiğiniz sigorta şirketinde bu uygulamanın poliçe kapsamında olup olmadığını kontrol etmeni gerekmektedir. Poliçe kapsamında yoksa uygun fiyatlarda ekleterek, aklınızda bir soru işareti kalmadan anahtarınızı garanti altına alabilirsiniz. Bazı sigorta şirketlerinde kaskonun içerisinde araba anahtarı bulunmaktayken, bazı sigorta şirketlerinde bu bulunmamaktadır. Bu sebeple, anlaşmanızı yapmadan önce poliçe kapsamında dâhil edilen tüm noktaları öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kaskoda Araç Anahtarı Güvencesini İçerisinde Barındıran Durumlar

Kasko poliçesi içerisinde bazı durumlar, arabalarınızın anahtarlarını teminat altına alır. Bu durumları şu şekilde ifade edebiliriz:

- Arabanızın anahtarı, kapalı bir yerdeyse ve bu yere zor ve şiddet kullanılarak giriliyorsa,
Araç anahtarlarınız üçüncü bir şahıs ile zorla elde edildiyse, kasko kapsamından yararlanabilirsiniz.

Kaskoda Araç Anahtarı Güvencesini İçerisinde Barındırmayan Durumlar

- Güç kullanılmadan, anahtarların ele geçirilmesi,
- Aracı emanet ettiğiniz kişi aracı çalmaya çalışırsa,
- Güç ve şiddet kullanılarak araç anahtarlarının ele geçirilmesi sonucunda, anahtarların zarar görmesi
- Sigortalı olan kişinin kandırılarak anahtarların ele geçirilmesi

Designed By Teknolojik bilişim