loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

Araç Hasar Kaydı Öğrenme Ve Sorgulama

blog_img

5664 Uygulaması ile vatandaşların araç hasar kaydı, değişen parça bilgileri ve araç detay bilgilerine kolayca ulaşması hedeflenmiştir.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS programı ile kişiler mesaj atarak araçlarının hasar geçmişlerini, eksper raporuna göre değişen parçaları ve detay bilgilerini Turkcell, Türk Telekom, Vodafone  ‘’5664’’e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Ücreti Ne kadar?

5664 SMS sorgulama hizmeti ücretlidir. Ücretlendirmeler tüm operatörler için sabit olup sorgulama başına 8,5 TL’dir. Bu ücret hattınızın faturanıza otomatik olarak yansıtılır.

Hasar Geçmişi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakayı yazıp TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE hatlarınızdan 5664’e gönderip Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelir. Ayrıca şasi no ile de bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Gelen mesajın içeriğinde kazanın hangi tarihte yaşandığı ve tutarı yazar.

Değişen Parça Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eksper raporu olan araçlarda (ERP) değişen parçaları öğrenmek için PARCA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARİHİ yazıp TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE hatlarınızdan 5664’e göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Detay boşluk Plakayı yazıp TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE hattınızdan 5664’e göndererek bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Size gelecek mesajın içeriğinde ise Aracın markası modeli, plaka değişimi olup olmadığı hangi illerde tescil kaydının olduğu, son sahiplik süresi, yürürlülükte kaskosunun olup olmadığı, ilk tescil tarihi (trafiğe çıkış) toplam kaskolu ya da kaskosuz olduğu süre bilgileri anında mesaj olarak gelecektir.

Hasar Kaydından Kilometre Sorgulaması Yapılır Mı?

Hasar kaydı içinde kilometre bilgisi yer almamaktadır aracın kilometresinde bir hile olup olmadığını öğrenmek için başka uygulamalar tarafından yardım alabilirsiniz. Bu uygulamalarda aracın daha önce girdiği muayenelerde ki kilometre bilgisi size ulaşacaktır. Bu sayede şuan ki kilometresine göre bir değerlendirme yaparak her hangi bir yanlışlık olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Hasar Geçmişi Uygulaması Ne zamandır Var?

Vatandaşlar tarafından son zamanlarda çok sık olarak kullanılmaya başlansa da bu uygulama 2003 yılından beri kullanılmaktadır. Sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Hasar bilgileri cam hasar ödemelerini içermemektedir.

Ağır Hasar Kaydı Nedir?

Sürücülerin başlarına gelmesinden en çok korktuğu durumlar arasında araçlarının hasar kaydı altına alınması vardır. Yaşanan trafik kazaları sonucunda aracın aldığı hasar durumuna göre. Ağır hasar kaydı ve Pert kaydı vardır. Kasko sigortası yapılmış bir aracın, sigorta değerinde bir hasar almış olması, sigorta şirketleri tarafından o aracın ‘’Ağır Hasar Kayıtlı’’ olarak nitelendirilmesine yol açar. Hasar kaydının biraz daha ağır olmasına pert diğer bir tabirle ise ağır hasar kaydı denilmektedir. Pert, sigortalı aracın %70’inin veya daha fazlasının hasara uğraması ya da onarım masraflarının sigorta değerine yaklaşması demektir. Ağır hasar kaydı bulunan ya da pert olan bir aracın oluşturulmuş hasar kaydını TRAMER’DEN sildirmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu yüzden ikinci el piyasasından araç alacak olan sürücülerin hasar kaydı sorgulaması yapmaları son derece önemlidir. Sonuç olarak ağır hasar kaydı olan bir araç. Almanız hem canınızı hem de cebinizi fazlasıyla yakabilir.

Designed By Teknolojik bilişim