loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

  • ANASAYFA
  • BLOG
  • Boyasız Kaporta Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız Kaporta Düzeltme Nasıl Yapılır?

blog_img

Özellikle büyük yerleşim yerlerinde yani kalabalık ve trafik sorununun yüksek olduğu yerlerde dikkatsizlik veya herhangi bir sorundan dolayı kayda değer büyük zararla sonuçlanan kazalar meydana gelmektedir. Fakat aynı zamanda gündelik hayatımızda da yine bazı dikkatsizliklerden dolayı özellikle mahalle aralarında meydana gelen küçük kazalar sonucu hasarın az boyutta olduğu küçük kazalar maalesef daha çok meydana gelebilmektedir. Bu yaşanan ve az miktarda hasar oluşturan olaylarda arabanızın boyasında herhangi bir kusur meydana gelmese dahi bazı küçük içe çökmeler diğer bir deyişle göçükler meydana gelebilmektedir. Araçlara yapılan boya işlemi aracın piyasa değerini olduğundan daha düşük bir değere indirebilir bu yüzden araç sahiplerinin genel olarak tercihlerini boyasız kaporta düzeltme işleminden yana kullanmaktadır. Yaşanılan ve aracın kullanıldığı bölgeye göre dolu yağışları gibi mevsimsel olayların meydana gelmesi de bu uygulamalara olan taleplerin artışına sebebiyet vermektedir.

Boyasız Kaporta Düzeltme İşlemi

Boyasız kaporta düzeltme işlemi, bazı dış etkenlerden dolayı aracın dışardan aldığı bazı darbelerin meydana getirdiği oldukça sık karşılaşılan bir durum olduğu ve bir çok çözümü olduğu bilinmelidir. Araç kaportasında oluşan içe çökme, ezilme gibi az etkenli hasarların tercihe bağlı olarak bu özel olarak bu iş için kullanılan bazı aletlerin ya da masaj yöntemi denilen bir uygulama ile aracın kendi boyasının zarar görmeden aynı şekilde eski haline döndürme yöntemidir. Bu işlemlerde oldukça önemli olan husus bu işlemlerin oldukça dikkatli şekilde yapılması yani uygulanması olarak görülmektedir. Dikkatsiz bir şekilde tercih edilen yöntem aracın boyasına zarar verebilir ve aracın piyasa değeri için oldukça düşüş etkeni yaratabilir.

Boyasız Kaporta Düzeltme İşleminin Avantajları

Genel olarak araç sahipleri tarafından tercih edilen boyasız kaporta düzeltme işleminin araç sahipleri için oldukça yararlı olmasının sebebi, aracın özgün halinin bozulmaması ve bu nedenle sahip olduğu değerinin kaybedilmemesidir. Bir başka avantajı da boya ya da macun kullanılmadığı için aracın kendi boyası ile kullanılacak boyanın renginin farklı olmasının önüne geçilmiş olunmasıdır. Ve buna ek olarak oldukça tasarruf sağlayan bir yöntem olarak günümüzde işin uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Boyasız Kaporta Düzeltme Nasıl Yapılır?

İşlem yöntemlerinden biri kaportanın arka tarafından bastırılarak yapılan düzeltme olarak bilinmektedir. Kaportanın arka tarafından bastırarak düzeltme işleminde aracın çökmüş kısmının arka tarafında kullanılan çubuk şeklinde parçalar kullanılmaktadır. Bu parçalar ile çöküğe masaj yöntemiyle arkasından uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında dışarda meydana gelen pürüz varsa başka bir işlemle bu pürüzler düzeltilebilmektedir. Bu yöntemde hasar alan yerin arka tarafındaki malzemelerin sökülmesi gerekmektedir.

Diğer bir yöntem vakumlama ile düzeltmedir. Bu yöntem kaportanın arka tarafının kullanılamadığı araçlarda kullanılır. Bu yöntemde de araçların boyası herhangi bir zarar görmemektedir.

Diğer bir işlem yöntemi manyetik ile uygulanan yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntem oldukça etkili bir yöntem olarak günümüzde kullanılmaktadır.  Bu işlem yönteminde yine malzemelerin yerinden çıkarılmasına gerek duyulmamaktadır. Oldukça zaman tasarrufu sağlayan bir işlem yöntemidir. Frekans dalgaları ile hasar olan yerde boyaya zarar verilmeden hasarın düzeltilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu yöntem biçimde hasarın olduğu yere göre program özellikleri bulunmakta ve bu ayarlar yapılabilmektedir.

Designed By Teknolojik bilişim