loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

OGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

blog_img

Gişe kullanımlarında büyük kolaylık sağlayan OGS bakiye yükleme işlemleri birçok farklı yöntem aracılığıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Nakit para geçişlerinin kaldırılmasıyla başlatılan yeni uygulama uzun yıllardır başarılı oldu. Köprü ve otoyollarda bulunan gişelerde kuyruk olması da engellendi. Dur-kalk yapmaksızın yavaşlayarak sistemden ödeme gerçekleştirilirken zamandan da tasarruf sağlanmış oldu. Ayrıca ortaya çıkabilecek dikkatsizliklerden dolayı yaşanan kazaların da önüne geçildi. Peki, var olan OGS bakiye yüklemeleri nasıl olmaktadır?

OGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

OGS sistemleri için PTT şubelerine gidilebilir, ruhsat ve kimlikle hemen başvurular gerçekleştirilebilir. Formların doldurulması sonrasında sisteme dahil olunarak kullanıma da hemen başlanır. OGS hesapları E-devlet üzerinden görüntülenebileceği gibi banka hesaplarından da kolaylıkla yüklemeleri yapılabilir. Ödemeler bölümünde mevcut olan OGS bakiye yükleme kısmından günün her saati işlemler gerçekleştirilir. İstenilen tutarlarda yatırımlar banka hesabından aktarılabileceği gibi kredi kartından çekim imkânı da verilir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde tüm köprü ve otoyollardan hızlı geçiş sistemi kullanılarak geçilebilir. Doğrudan OGS sistemleri üzerinden de bakiye yüklemeleri mümkün olurken bakiye sorgulamaları da önemli bir başka işleyiştir. Çünkü bakiyenin ne kadar kaldığının bilinmesi için sorgulama yapılır, sonrasında yükleme durumlarına karar verilir. Ancak çoğu zaman var olabilecek bakiye yüklemelerinin atlanması ya da unutulması ise telafisi güç zararları ortaya çıkarabilmektedir. OGS geçiş ihlallerinde çok daha yüksek ödemelerin yapıldığı unutulmamalıdır. Sistemde bakiyenin bulunmaması halinde cezai yaptırımlarla daha yüksek meblağlar ödemek zorunda kalanların sayısı da az değildir. Var olan farklı sistemler ve araçlarla OGS işlemlerinin yapılabilmesinde sınırlandırma olmamaktadır.

OGS Bakiye Öğrenme Nereden Yapılır?

Hızlı geçiş imkânı veren OGS bakiye yükleme özelinde en iyi hizmetler banka kullanıcıları için geçerliliğe sahiptir. Bunun haricinde yenileme süreçlerinin tamamı da yine online bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Doğrudan plakadan yapılacak sorgulamalarla birlikte OGS süreçlerinin rahat olması da güvenlik anlamında problemsizliği sağlar. OGS bakiye yükleme işlemlerine dair sorgulama süreçlerinde birçok farklı yöntemden yararlanılabilir. Hali hazırda Ziraat Bankası ve benzerleri SMS ile de bakiye sorgulaması yapabilmesini mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte E-devlet hesabından da Karayolları Genel Müdürlüğü bölümünden OGS bakiyeleri sorgulanabilir, yükleme durumları hakkında bilgi alınabilir. Hızlı bir şekilde yapılacak yüklemelerin ardından köprü ve otoyolların kullanımı da son derece rahat bir şekilde olmaktadır. Tüm araç sahipleri tarafından işlemler gerçekleştirilebilir olup aynı zamanda şubelerden de işlemlerin yapılabileceği bilinmektedir. Nakit olarak da benzin istasyonları ya da gişelere yakın merkezlerden tüm süreçlerle ilgili durumlar yaşanabilir.

Otomatik OGS Bakiye Yükleme Talimatı

Var olabilecek olumsuz gelişmelerle karşı karşıya kalmamak için doğrudan OGS bakiye sorgulamalarıyla yüklemeler yapılabilir. Devamlı olarak bakiye yüklemeleri yapılması gerekli ise otomatik talimatlarda oluşturulabilir. Doğrudan hesabın olduğu banka aracılığıyla OGS bakiye yükleme talimatları başlatılabilir. Bu sayede bakiyenin azalması ya da belirli bir sınırın altına düşmesi halinde otomatik yenileme yapılacaktır. Kişinin hiçbir zahmet göstermeden bakiye yükleme süreci de bu şekilde tamamlanabilir. Özellikle günlük olarak otoyolları kullananlar için oldukça verimli bir seçenektir. Her gün bakiye sorgulama ve yükleme yapılmasından doğan zaman kaybı ortadan kaldırılabilir. Geçişlerde bakiyenin olup olmadığının bilinmemesinden ötürü yaşanan tereddütlerde geride bırakılır.

Designed By Teknolojik bilişim