GİRİŞ YAP

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

 • ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI

  Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, Akyurt / Ankara
 • +90 312 398 24 88

 • Ofisimiz 24 Saat çalışmaktadır.

Esenboğa Havalimanı araç kiralama olarak firmamız, Ankara Esenboğa’da hizmet veren gelişmiş bir araç kiralama firmasıdır. Firmamız her gün milyonlarca yolcu ağırlayan havalimanlarından bir tanesi olan Esenboğa’da hizmet vermekte ve kişilerin en lüks şekilde ulaşım sağlamasına yardımcı olmaktadır. Ankara Türkiye’nin başkentidir ve her gün milyonlarca önemli insanı, gerek iş görüşmeleri, gerek resmi görüşmeler ve gerekse de elçilikler vasıtasıyla ağırlamaktadır. Kişilerin şehre uzak olan Esenboğa’dan, şehir merkezine ulaşmaları için toplu taşıma kullanmak yerine özel araçlarıyla konforlu bir ulaşım yapmalarını sağlayan firmamız, oldukça yoğun çalışan bir firmadır.

Kurumumuzdan araç kiralamak isteyen kişiler, havalimanında sıra beklememek ve işlemlerini hızlı bir şekilde hallederek mağdur olmaktan kurtulmak için, kiralama işlemlerini internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilme imkanına sahiplerdir. Firmamız web sitesi üzerinden çeşitli avantajlar sunarak, kişilerin en iyi hizmeti en uygun fiyata almasını sağlayan gelişmiş bir firmadır. Kişilerin havalimanında oluşacak trafiklerden kurtulmasını sağladıkları gibi, araç kalmaması durumunda oluşabilecek mağduriyetleri de engellemektedir.

Kurumumuz araç kiralama hizmeti vermek için, kişilerden TC kimlik numaralı kimlik belgesi, sürücü belgesi ve eğer kiralayacak kişi turistse pasaport istemekte, bu belgeleri karşılamayan kişilere kesinlikle araç kiralamamaktadır. İnternet üzerinden yapılan kiralamalarda da, bu belgeler tarafımıza iletilmekte ve ancak o şekilde kiralama işlemi gerçekleştirilmektedir.

Esenboğa Havalimanı araç kiralama olarak firmamız, araçlarını premium, üst, orta ve ekonomik olarak 4 sınıfa ayırmış ve bu şekilde kişilerin kendi bütçelerine en çok uyan aracı seçmelerini sağlamıştır. Ayrıca her grup için farklı bir ehliyet ve yaş sınırı isteyen firmamız, kişilerin yaş sınırının ve ehliyet yaşının yetmediği araçları kiralamasını hem onların sağlığı, hem de kurumumuzun hakları dolayısıyla engellemiştir. Kişilerin kurumumuzdan hizmet alması için aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekir:

 • Ekonomik sınıf araç kiralayacak kişiler: Mutlaka 21 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 1 yıllık sürücü belgesine sahip olmalıdır.
 • Orta sınıf araç kiralayacak kişiler: Mutlaka 25 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 2 yıllık sürücü belgesine sahip olmalıdır.
 • Üst sınıf araç kiralayacak kişiler: Mutlaka 28 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip olmalıdır.
 • Premium sınıf araç kiralayacak kişiler: Mutlaka 28 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 5 yıllık sürücü belgesine sahip olmalıdır.

Firmamız bunlar dışında, araç kiraladığı kişiye belirli güvence paketleri sunarak, onların kaza gibi sorunların oluşması durumunda mağdur olmasını engellemektedir. Bu paketler kişilerin üzerinde sorumluluğu ve maddi yükü azaltan paketlerdir. Eğer arabayı birden çok kişi kullanacaksa, bu mutlaka kurumumuza bildirilmeli ve kullanacak diğer kişinin yaşı ve ehliyeti de kontrol edilerek, ek ücret karşılığında onay verilmelidir.

Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama Avantajları

Kısa veya uzun vadeli ihtiyacımızı karşılamak için başvurulan yol araç kiralama, geniş açıdan bakıldığında araç satın alımına göre müşterilere birtakım önemli avantajlar sağlar. İkinci önemli avantajı ise araç satın almak istediğinizde tüm peşinat ve aylık ödemelerin yanında zorunlu trafik sigortası için ekstra bir bütçe ayırmalısınız. Ayrıca tüm bakım onarım masrafları da bütçenize ek masraf yaratabilir. Tabi motorlu taşıtlar vergisi ve araç muayene masraflarını da unutmamak gerek.

Araç kiralama ise tam da bu nokta da bir alternatif olarak karşımıza çıkmakta olup, ödemeleriniz düzenli ve sabit olacağı için aylık giderlerinizi belirleyerek ihtiyacınıza uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Genel Kiralama Koşulları ve Şartlar

Kiralama süresi ve km sınırı ile ilgili kurallar

 • Tüm araçlar için en az kiralama süresi 1 gün  olarak belirlenmiştir. 1 günden daha az süreli kiralama işlemi olsa bile işlem 1 gün üzerinden hesaplanacaktır.
 • 3 saati geçmeyen gecikmelerde gecikilen her saat için günlük bedelin 1/3 ü tahsil edilirken 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli tahsil edilir.
 • Aylık kiralama süresi 30 gün olarak belirlenmiştir.
 • Araç km limitleri ise ekonomik ve üst segment araçlarda günlük 400 km ve aylık 4000 km olup, Premium grup araçlarda ise günlük kullanım 300 km ve aylık 3000 km olarak sınırlandırılmaktadır.

Araç tesliminde belirlenen km sınırlarının geçilmesi halinde;

 • Ekonomik ve orta grup: Her 100 km için 15 TL + KDV
 • Üst grup: Her 100 km için 25 TL + KDV
 • Premium grup: Her 100 km için 50 TL  + KDVaracı kiralayandan ayrıca tahsil edilecektir.

Aracı kiralayan kişi aracı teslim alırkenhangi yakıt seviyesinde teslim alınmışsa aynı seviyedeki yakıtla aracı teslim etmekle yükümlüdür.

Yakıt seviyesinin eksik teslim edilmesi halinde, yakıt bedeli ve %25 hizmet bedeli tarafınıza ilave olarak yansıtılacaktır. Bu bedel ise araç kiralarken kredi kartınıza uygulanan blokaj işleminden gerçekleştirilecektir.

Trafik Cezaları

Araca kesilen trafik cezaları, park ücretleri, otoyol kaçak geçiş ücretleri, araç çekme gibi ilgili tüm cezai bedellerin ödenmesinde aracı kiralayan kişi yükümlüdür.

Sözleşme ve Rezervasyon

 • Kiralanan aracın kiralanma süresinde uzatma talep edilmesi durumunda talep edilen günler için Avec Rent A Car uzatmayı uygun bulması durumunda ilave bedel hesaplanacak ve kredi kartından tahsil edilecektir.
 • Kiralama iptalleri kiralanarak süreden 24 saat öncesinde yapılırsa tüm bedel iade edilecek. 24 saatten az süre kalan iptallerde ise 1 günlük kira bedeli tahsilatı yapılacaktır
 • Rezervasyon yapılmasına rağmen sık rastlanmamakla birlikte araç veya muadili araçlar verilebilir.
 • Kiralama esnasında kiracılarla bir kiralama sözleşmesi imzalanacaktır. Avec Rent A Car istediği sözleşmeyi iptal edip parayı iade etme hakkına sahiptir.

Ek Hizmetler

 Müşterilerimiz diledikleri takdirde ücretini ödemek kaydıyla aşağıdaki hizmetlerimizden de yararlanabilirler.

 • Navigasyon
 • Bebek koltuğu
 • Çocuk koltuğu
 • Mobil wifi hizmeti
 • Ek sürücü hizmeti

Avec Money ile Avantajlı Alışveriş Fırsatı

Avec Rent A Car web sizlere web sitesinde yaptığınız alışverişlerde çeşitli avantajlar ve kullanıma bağlı puanlar sunmaktadır bu puanları araç kiralamada indirim yada biriktirerek ücretsiz araç kiralamak için kullanabilirsiniz. Araç kiralama olarak çağın tüm gereksinimlerini takip ederek ve müşteri odaklı çalışarak en iyi hizmeti vermeye devam etmeye çalışacağız. İletişim numaralarımızdan ve web sitemiz aracılığıyla irtibata geçerek dilediğiniz zaman rezervasyon işlemlerinizi yaparak keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Araç Kiralama Tüm Araçlar Ekonomik Araçlar Orta Sınıf Araçlar Lux Araçlar SUV Araçlar
E - BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
FIRSATLARI KAÇIRMAYIN
Whatsapp İçin Tıklayınız