loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

Lastik Zinciri Ölçüleri

blog_img

Kış lastiği ve lastik zinciri ölçüleri, araçlardan araçlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konu hakkında net bir sınırlama bulunmamaktadır. Kar zinciri satın alırken, aslında lastiğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bu şekilde doğru lastik zinciri ölçüleri verebilirsiniz.

İklim ve hava değişimi sebebiyle, ne yazık ki kış ayları artık çok daha zorlu geçmektedir. Kar ve yağmur günlük hayatı olumsuz etkileyecek dereceye getirebiliyor. Bu günlerde trafiğe direkt çıkmak yerine önlem alarak çıkmak her zaman daha mantıklı bir hareket olacaktır. Yolların karlı ve buzlu olmasına karşın, yanınızda ve aracınızda mutlaka lastik zinciri bulundurmanız gerekmektedir. Bu şekilde hem kendinizin hem de ailenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Lastik Zincirleri Hakkında

Yeni nesil teknolojilerle üretilen lastik zincirleri, çok kaliteli olsa bile, önlem alınmadan çıkılmaması gerekiyor. Bu noktada devreye lastik zincirleri geliyor. Lastik zincirleri almadan önce, lastik zinciri ölçüleri almak sizin için daha doğru bir hareket olacaktır.

Doğru lastik ve doğru zincirlerle berber, kış aylarında önlemenizi aldığınız sürece her türlü yolu kolaylıkla aşabileceksiniz. Ailenize, kendinize ve sevdiklerinize güvenli bir yolculuğun kapılarını ancak bu şekilde açabilirsiniz.

Sizlerin de bildiği gibi, bu tür güvenlik önlemlerini almak artık her sürücü için zorunluluk haline geldi. Yasa olarak çıkan lastik zincirleri kullanılmadığı durumlarda, araç sürücülerine hem maddi anlamda ceza yazılıyor hem de ehliyet puanları düşürülüyor. Bu ürünleri kullanmayan kişiler için, caydırıcı cezalar uygulanmaya aralıksız olarak devam ediliyor.

Lastik zinciri ölçüleri konusunda şüpheniz varsa ya da emin değilseniz, bu konu hakkında yetkili bir firma ile görüşerek yardım alabilirsiniz. Çünkü araç zincir ölçüleri, değişkenlik gösterebiliyor. Nasıl ki, her aracın tekerleği ve jant yapısı farklı oluyor, aynı şekilde bu ürünlerinde farklılık gösteriyor. Doğru ürün alabilmek için, doğru yerden bilgi almanızı öneriyoruz.

Lastik Zincirleri

Karlı ve buzlu havalarda en az 1 takım zinciri aranızda bulundurmanız, yolculuğunuzun sağlıklı geçmesi adına son derece önemlidir. Bu araçların genellikle hareketli olan dingile takılması önerilmektedir. Lastik ölçünüze doğru olan bir ürün alıp almadığınızı öğrenmek için aracınızın lastiklerini kuru bir zeminde denemeniz önerilmektedir.

Kar zinciri satın alırken, ölçüsüne tam olarak uygun olmayan ürünler alınırsa, sıkıntı yaşanabilir. Eğer çok gevşek bir ürün olursa çıkabilir. Çok dar ürünler olursa, sıktığı içi kopabilir.

Bu ürünleri çekiş yapan tekerleklere takmanız gerekmektedir. Kış lastiklerin ölçüleri değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebeple, tam olarak kış lastiğinize göre ürün satın almanız gerekmektedir.

Kar Zinciri mi Kış Lastiği mi Kullanmak Daha Faydalıdır?

Bu sorunun cevabını net olarak vermemiz çok da mümkün değil. İçerisinde olduğumuz mevsimde kış kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Özellikle yüksek kesimlerde olan havalar, hayatı olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. 4 mevsim olarak kullanılan lastikler, kış mevsimleri için çok uygun olmayabiliyor. Bu da aracın performansınızı olumsuz olarak etkileyebiliyor.

Kış ayı gelince, otomobiliniz için de önlem almanız çok önemli. Kar ve buzlar, sürücüler için çok büyük tehlikeler oluşturabilmektedir. Bu durumda bazı kişiler kış lastiği kullanmayı tercih ederken, bazı sürücüler hem kış lastiği hem de kar zinciri kullanmayı tercih ederler. Burada doğru olan bu iki ürünü de bir arada kullanmak.

Lastikleriniz takılı olsa bile, aracınızda lastik zinciri bulundurmak zorundasınız. Bunun sebebi, bu konu hakkında çıkan kanun. Kar ve buz olan yollarda bu zincirleri takmanız gerekmektedir. Sizler kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin bu ürünler olmadan yola çıkarsanız, ceza yemeniz olasıdır.

Lastik zinciri ölçüleri doğru bir şekilde tercih edildiği zaman yol tutuşu da oldukça kaliteli olur. Bu ürünler, genellikle çelikten üretilmektedir. Bu sebeple yolda bir sıkıntı yaşamazsınız. Kışın buzlu ve karlı yollarda hayat kurtaran bu ürünlerin, düzgün bir şekilde takılması gerekiyor. Aynı zamanda ürünlerin doğru ölçülerde olması gerektiğinin de altını çizmiştik.

Kar Paleti

Çoğu ürün, kar paleti ile karıştırılmaktadır. Ancak kar paleti, kar zincirinden de kar lastiğinden de çok farklıdır. Fiyatları ortalama 1000 TL civarında olan bu ürünlerin kullanımı çok daha kolay.

Ancak bu yine de doğru lastik zinciri ölçüleri olan ürünleri almanıza engel olmamalıdır. Bu ürünlerin kullanımı zorunludur, paletlerin değil.

Designed By Teknolojik bilişim