loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

HGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

blog_img

Otoyollarla birlikte köprülerde de beklemeksizin geçiş sağlayan HGS ceza sorgulama işlemleri plaka bilgisiyle yapılabilmektedir. Trafik yoğunluğunu azaltmasıyla birlikte çok daha rahat geçişler sağlayan HGS geçişleri birçok farklı güzergâh için kullanılmaktadır. PTT şubeleri ya da bankalar aracılığıyla temin edilen sistemle düzenli bakiye yükleme sonucunda her türlü geçiş yapılır. Araç sürücüleri tarafından plaka kaydına göre oluşturulan hesaba yüklemeler internet ya da mobil bankacılık seçenekleriyle de yapılabilmektedir. Hali hazırda var olan bakiye yükleme işlemleri dakikalar içinde gerçekleşir.

E-Devlet Üzerinden HGS Ceza Sorgulama

Gişelere yakın petrol istasyonlarıyla farklı marketlerde de HGS yükleme imkanı verilir. Kolaylıkla yapılan yüklemelerin ardından gişelerden geçişlerde problemsiz yapılmaktadır. Buna karşın çoğu zaman otomatik yükleme yapılmamasından kaynaklı HGS cezalarıyla da karşı karşıya gelinir. Bakiyenin bitmiş olmasına karşın yapılan geçişlerde çok daha yüksek bir cezai yaptırım bulunur. HGS ceza sorgulama yapılarak cezaların ayrıntıları öğrenilebilir. Ayrıca HGS sistem özelinde kurulan site üzerinden de bilgilendirme söz konusu olmaktadır. HGS ceza sorgulama işlemleri için E-Devlet hesabına da giriş yapılabilir. Kişi üstüne kayıtlı araç bilgilerinden var olan tüm cezaların dökümleri çıkarılabilir. Tarih ve gişe bilgileriyle birlikte gerçekleşen hatalı geçiş durumuna ilişkin bilgiler bu şekilde alınabilir. Var olan HGS cezalarına itiraz hakkı da bulunmaktadır. Ceza kaydı sonrasında hızlı bir şekilde ödemenin tamamının yapılması halinde ceza indirimi de uygulanır. Banka hesaplarından HGS para cezası kredi kartıyla da hemen halledilebilir.

HGS Ceza Sorgulama Öncesinde Otomatik Bakiye Yükleme

Var olan HGS cezaları birkaç katından fazla olduğu için mutlak surette dikkatli olunması gerekir. Bakiye yüklemeleri sonrasında HGS bakiye sorgulama yaparak ceza alma önlenebilir. Bununla birlikte tüm araç geçişleri için şart olan HGS kullanımlarında sık kullanım ise daha farklı çözüm yollarını da beraberinde getirmektedir. Devamlı olarak ücretli köprü ve otoyolların kullanımı halinde HGS bakiyesinin otomatik yüklenmesi de sağlanabilir. Var olan bakiyenin azalması halinde kendiliğinden otomatik yükleme talimatı oluşturulabilir. Banka hesabı veya kredi kartından çekimlerle bakiyenin devamlı aynı düzeyde korunması sağlanır. Bu sayede hiçbir şekilde bakiyenin olmamasından kaynaklı ceza durumları da yaşanmayacaktır. HGS ceza sorgulama işlemlerinin yapılması da tam anlamıyla ortadan kaldırılabilir. Şüphe olmaksızın her gün geçişler daha rahat bir şekilde yapılabilir. Bakiyenin ne durumda olduğuyla ilgili tereddütlü hallerden de kurtulmak mümkündür. Çok daha yüksek cezaların ödenmesi yerine devamlı bakiyenin dolu tutulması iyi bir seçenektir. Var olan HGS bakiyeleri her an kullanıma hazır olup araca aittir. 

HGS Cezalı Araçlarda Muayene

HGS hak ihlali sonuçları göre alınan ceza durumlarının ödenme işlemleri farklı şekillerde olabilmektedir. Şubeler üzerinden de bakiye yüklemesi yapıldığı gibi cezaların ödenebilir olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte HGS ceza sorgulama sonrasında işlemlerin yapılmaması ve aracın muayene zamanının gelmesi ise birçok engeli de ortaya çıkaracaktır. Çünkü TÜVTÜRK sitesi üzerinden alınacak muayene randevusu için araca dair birtakım gereklilikler istenir. Bunlardan bir tanesi de borç durumunun olmamasıdır. MTV ve trafik ceza borçları gibi HGS cezalarında da aracın muayeneden geçmesi söz konusu değildir. Öncelikli olarak HGS borçlarının ödenmesi gerekli olup muayeneden geçmeyen araçların çok daha büyük yaptırımlarla karşılaşacağı unutulmamalıdır.

Designed By Teknolojik bilişim