loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

blog_img

Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde var olan otoyollar ve köprülerden geçişi kolaylaştıran HGS bakiye yükleme işlemleri online bir şekilde yapılabilmektedir. Gişelerde uzun kuyrukların oluşması ve bekleme yapılmasını ortadan kaldıran elektronik sistemle zaman tasarrufu da elde edilmiştir. Ayrıca var olan nakit para taşıma zorunluluğunu da ortadan kaldırdı denilebilir. Kart okuma durumu dahi olmadan geçiş yapılan HGS için alımlar PTT üzerinden olmaktadır. HGS kart işlemlerinin ardından verilen kart göstericisi araca yapıştırılır. Bu sayede geçişlerde otomatik olarak hesaptan bakiye kullanımı sağlar. Peki, var olan HGS bakiyesi için yükleme nasıl gerçekleştirilmektedir?

HGS Sistem İşleyişi Nasıl?

Var olan otoyollar ve köprüler özelinde HGS tarzı sistemlerin kullanımı zorunlu tutuluyor. HGS kart alımları PTT ya da banka şubelerinden gerçekleşirken içerisine bakiye yüklenerek devamlı kullanılabilmektedir. İlk olarak PTT veya bankalar aracılığıyla araç ruhsatı üzerinden işlemler başlatılır. Kimlik bilgileriyle bu kart alımı tamamlanır. HGS bakiyesiyle kolaylıkla bekleme olmaksızın geçişler yapılabilmektedir. HGS bakiye sorgulamaları için E-Devlet ya da PTT internet sitesi üzerinden yapılabilir. Geçiş öncesinde yapılacak sorgulamalar sayesinde bakiyenin ne kadar kaldığı öğrenilebilir. Sonrasında ise HGS bakiye yükleme işlemlerini çok farklı seçeneklerle tamamlayabilirsiniz.

Online HGS Bakiye Yükleme

HGS bakiyesinin doldurulması için PTT şubeleri mesai saatleri içinde kullanılabilir. HGS bakiye yüklemesi isteğinin iletilmesi durumunda yetkili tarafından işlemler dakikalar içinde tamamlanır. Kimlik bilgilerinize kayıtlı HGS için nakit yatırım bu şekilde sağlanabilir. Ancak çok daha kolay bir şekilde olan banka hesapları üzerinden de HGS yüklemeleri artık yapılabilmektedir. Problemsiz bir şekilde internet üzerinden HGS bakiye yükleme sayfası açılır. Hesabın bulunduğu bankanın internet şubesi üzerinden kredi kartı kullanımıyla bakiye işlemleri gerçekleşir. HGS yüklemelerinin çok hızlı bir şekilde yapımıyla kullanımı devam ettirilebilir. Yükleme durumlarında herhangi bir süre kısıtlaması olmadığı gibi kartın kullanımı da istenilen zaman içinde yapılabilmektedir. Bununla birlikte var olan bakiyesiz geçişlerde ise yüksek para cezaları olacağı bilinmelidir.

Otomatik HGS Bakiye Yüklemeleri

Kişinin çok sık bir şekilde köprü ve otoyolları kullanması durumunda ise otomatik yükleme talimatları da verilebilir. Bu sayede HGS bakiye yükleme işlemleri bakiyenin azalması durumunda yenilenir. Kredi kartı için verilebilecek talimatla bu durum otomatik olarak aylık yapılabilir. Ayrıca yenilemeler sayesinde herhangi bir zorluk olmazken HGS bakiye durumlarıyla uğraşılmasına da gerek kalmayacaktır. Banka hesapları üzerinden de talimatlar oluşturulabilir. HGS bakiye yükleme işlemleri yine aynı şekilde yapılabilmektedir. Yasak geçiş durumlarından ötürü yüksek para cezalarıyla karşılaşılması ihtimali de bu otomatik yükleme imkanıyla ortadan kaldırılır. Hiçbir zahmete girmeden devamlı olarak dolu tutulan HGS bakiyeleri rahat bir şekilde kullanılabilir. Kişinin internet ortamına sahip olmaması durumunda ise geçiş noktalarına yakın istasyonlarda da HGS bakiye yüklemeleri yapılabilmektedir. Ayrıca bazı marketlerde de kasa bölümlerinde HGS yükleme imkanları sağlanmaya devam eder. Nakit ya da kredi kartlarıyla istenilen tutarlarda gönderimler olmaktadır. Var olan geçiş ihlali durumlarında ise araç sahibine ceza durumu gönderilir. HGS geçiş ihlali sorgulamaları yaparak böyle bir durumun olup olmadığına bakılabilir. Ayrıca var olan durumlarla ilgili itiraz hakları da bulunmaktadır.

Designed By Teknolojik bilişim